Мова сайту:

Онлайн маркет

експерт

0

Apple iPad Pro 9.7 A1673 Wi-Fi 256GB

32 000 грн (1200$)
×

Apple iPad Pro 9.7 A1673 Wi-Fi 256GB

32 000 грн (1200$)
×

MacBook Air

MacBook Air

MacBook Air – в першу чергу ультрабук. Призначений він для легкої роботи з браузером, документами або ж роботи з фото і відео, але в дуже "lite" форматі. Він дуже компактний і зручний для транспортування. Такий ноутбук підійде для людей бізнесу і офісних робітників.

 

Історія

Перша версія була анонсована в 2008 році. Apple позиціонувала MacBook Air як найтонший ноутбук. Від старшого брата (MacBook Pro) він отримав повнорозмірну клавіатуру, відмінний екран і підтримку мультитач жестів. Відмінною рисою  минулого MacBook Air була кнопка під Touch Pad, зараз же ми навіть не згадуємо про неї.

Оновлені версії 2008-2009 років принесли модернізацію в плані заліза, а саме процесора, графіки і більш нові SSD накопичувачі. Так само з'явився роз'єм Mini DisplayPort. Ноутбук зовсім не змінився зовні, але майже повністю оновився всередині.

Модельний ряд від 2010-2011 років отримав в своє розпорядження новий корпус, в якому роз'єми були винесені на межі корпусу. Також відмінністю став монолітний Touch Pad.

Модель після 2011 року отримала оновлені характеристики та інтерфейс Thunderbolt замість mini DisplayPort. Не особливо сильні зміни, але їх можна вважати мінорними.

А ось модель 2012 року змінилася досить солідно. Тут вже «завезли» USB 3.0, який значно прискорить роботу з периферією. MagSafe 2 спрощує ваше життя при зарядці пристрою, графіка Intel HD Graphics 4000 з 1GB пам'яті. Це однозначно плюс, так як система працює більш швидко і з'явилася можливість працювати з відео (не особливо важким, але все ж працювати). На лівій грані корпусу з'явився ще один мікрофон для шумозаглушення, а оперативна пам'ять отримала можливість бути розширеною до 8GB. Процесор отримав приріст в швидкості роботи і частоті (з 1.7Ghz на 1.8Ghz).

Описувати інші варіації MacBook Air сенсу немає, так як різниця була лише в частоті процесора, обсязі SSD і інших незначних параметрах. Різниці в корпусі не було взагалі.

 

Дизайн и ергономіка Air

Лінійка вийшла дуже тонка. При показі її на публіку, Стів Джобс витягнув його з паперового конверта що б показати зручність на прикладі реального використання. Його зручно носити з собою (вага це дозволяє). Можна носити в папці для паперів і не хвилюватися про те, що він зігнеться, так як корпус виконаний з цілісного шматка алюмінію. Такий підхід до виготовлення робить ноутбук дуже міцним і довговічним. Навіть перші моделі (які були зроблені зі звичайного алюмінію) все ще виглядають свіжо. Інші виробники не можуть похвалитися такими результатами. Знову ж таки, ноутбук виглядає стильно і сучасно. Всі елементи надійно зафіксовані між собою що і робить це все настільки довговічним.

MacBook Air вийшов дуже тонким за рахунок того, що в ньому немає звичайних HDD, замість цього в ньому встановлений SSD. Який крім того, що дуже швидкий, так ще дозволяє продуктивний. Товщина складає близько двох сантиметрів, що для пристрою, які може робити стільки - зовсім небагато.

Вага ультрабука складає трохи більше кілограма. Знову ж таки, це вкрай мало для пристрою, який виконано повністю з металу і з такими характеристиками. Так що свою назву MacBook Air повністю виправдовує.

 

Реальна продуктивність

Скажу відразу, це не MacBook Pro. Для роботи у важких додатках він не згодиться, але для роботи в офісних додатках, браузерах або обробці фотографій в Photoshop – цілком підійде. Відкрити десяток програм на такому залізі можна, дискомфорту не буде, 8GB RAM це дозволяють. Потужність процесора так само вистачає з головою для цих завдань. Деякі умільці обробляли 4k відео. Вбудованої графіки тут досить для такого розширення екрану.

Продуктивності MacBook Air вистачає для 99% відсотків завдань, якщо це не стосується професійних програм з розряду Final Cut, Adobe Premier. А тим, кому потрібні ці програми - потрібно брати для себе MacBook Pro.

 

Екран

У лінійці MacBook Air є моделі з двома величинами діагоналі екрану: 11 дюймів і 13 дюймів. Якщо 11 дюймова версія пішла в небуття, то 13 ще жива. Такої діагоналі досить для роботи. Нехай це текст або перегляд браузера – без різниці. Якщо ж ви хочете працювати з кресленнями або іншими проектами де важлива деталізація, то вам не підійде така модель. Все через те, що тут встановлена TFT матриця з дозволом 1400х800 пікселів. Такий дисплей не особливо підійде для дрібниць, особливо якщо порівняти з Retina дисплеєм у MacBook Pro 13.

Передача кольору тут на досить високому рівні. Я не можу сказати що вона погана, а навпаки, вона хороша. Охоплення кольорів досить широке, що не може не радувати.

 

Що у висновку?

Лінійка MacBook Air - суто нішевий пристрій. Підійде він далеко не всім. Його можна позиціонувати як пристрій для людей, які можуть пожертвувати продуктивністю на догоду компактності. Так, тут хороша начинка (процесор, оперативна пам'ять і інші компоненти), але йому далеко до MacBook Pro. Якщо ви знаєте навіщо вам Air, то ви сміливо можете його купувати.